Michał Staniszewski

Ponad 10 lat doświadczenia jako front-end developer
E-mail: staniszewskim@wp.pl

Ponadto pasjonat hipnozy, świadomego śnienia, edycji dźwięku i manipulacji. Twórca serwisu nagraniahipnotyczne.pl. Początkujący motocyklista.

Ściągnij CV w formacie PDF

Absolwent Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Warszawie, inżynier (temat pracy: Animacja postaci w niefotorealistycznym renderingu (Non-photorealistic rendering)). Web Designem i Web Developingiem zajmuję się od kilku lat. W skład wdrożeń wchodzą między innymi systemy takie jak Joomla (CMS), Prestashop (sklepy internetowe) czy SOTE (sklepy internetowe). Rozwój umiejętności graficznych koncentruję obecnie głównie wokół fotorealistycznych renderingów oraz tworzenia estetycznych grafik wektorowych na potrzeby stron internetowych.

 • (responsive) Web developing
 • (responsive) Web designing
 • Photoshop
 • jQuery & JavaScript
 • Bootstrap CSS
 • Szablony Allegro, mailingi, szablony pracuj.pl
 • Banery animowane Flash
 • CMS: Kentico 5.5, Joomla 1.5/3.8+, WordPress 4.8+, django CMS 2.x+
 • Podstawowy tworzenia aplikacji w Phonegap
 • Templatki Prestashop, SOTE
 • Infografiki (także animowane w JavaScript)
 • Landing page
 • Templatki phpBB3
 • Windows8 modern UI design i podstawy pracy w XAMLu
 • podstawy tworzenia UI w środowisku Android Studio
 • podstawy knockout js
 • Smarty
 • (X)HTML(5), CSS2/CSS3
HTML
100%
CSS3 + RWD
85%
SCSS & Less CSS
50%
jQuery
80%*
React
35%
Blender
60%
Bootstrap
90%
Photoshop
90%
SEO i optymalizacja pod Google
30%
Szablony mailingowe
100%
Vanilla js
20%
Anime.js
50%
* Poziom odnosi się do zakresu, jaki jest niezbędny do tworzenia interaktywnych stron WWW. Nie dotyczy znajomości ogólnej danej technologii, gdyż wielu elementów nie wykorzystuje się w trakcie front-end developmentu. W przypadku jQuery w zakres umiejętnoci wchodzi między innymi przygotowywanie wtyczek typu slajdery, parallaxy czy też inne elementy kodu, które dodają ruch na stronie. Wykorzystanie jQuery jest widoczne między innymi na obecnej stronie dla autorskiego rozwiązania, które przedstawia przebieg ścieżki zawodowej (na samym dole) z animowaną osią czasu.

Chcesz mnie poznać lepiej?

Te dziedziny są bliskie mojemu sercu i w praktyczny sposób rozwijam się w nich przez cały czas.

Ambicje

Większość stron internetowych, które obecnie projektuję, jest wzbogacana o autorskie elementy graficzne 3D, wykonywane przeze mnie w Blenderze.

Umysł

Dla swoich potrzeb stworzyłem program, który dzięki technologii Adobe Flash integruje się z biofeedbackiem i na bieżąco zbiera informacje o falach mózgowych, reprezentując je graficznie na ekranie.

Pasja

Zajmuję się field recordingiem i masteringiem (na głosie), a w swoich zasobach mam trochę sprzętu nagraniowego.

Rozwój osobisty

Interesuje mnie wszystko, co związane z działaniem podświadomości, a w szczególności hipnoza jako umiejętność praktyczna, świadome śnienie, manipulacja i perswazja.

dcs.pl sp. z o.o.

2011-10-17 bez przerw do teraz (etat)

Firma, z którą jestem związany od 2011 roku do chwili obecnej. Do moich zadań należało między innymi przygotowywanie mailingów, materiałów promocyjnych dla firmy, praca w środowisku Visual Studio 2012-2017, wdrożenia w html dużych serwisów dla operatorów mobilnych (T-Mobile, Plus, Orange) oraz szereg innych zadań. Pracując w dcs.pl ocierałem się o technologie takie jak asp/.net, python/django CMS oraz php (głównie WordPress).

arecco sp. z o.o.

2014-09-03 bez przerw do teraz (stała współpraca)

Firma, z którą jestem związany od 2014 roku do chwili obecnej. W ramach współpracy przygotowałem między innym projekt strony firmowej http://arecco.pl oraz kilka innych serwisów we współpracy z dcs.pl. Większość serwisów oparta o django CMS.

Nubis s.a.

2011-08-10 do 2011-08-31

W ramach współpracy z Nubis moim zadaniem było stworzenie kilkunastu szablonów HTML dla programistów spółki Nubis, którzy wykorzystali je później we wdrożeniach w autorskim CMSie. Tematyka szablonów głównie medycznej i informacyjna, wraz ze stroną firmową Nubis. Ponadto przygotowałem kilkanaście prostych logotypów pod wspomniane wyżej strony. Całość miała służyć jako dom mediowy - strony przygotowane pod pozycjonowanie i udostępnianie na nich reklam.

Conor Interactive

2011-03-28 do 2011-07-01

Do moich zadań podczas pracy na umowie o dzieło w Conor interactive należało wdrażanie projektów, przygotowanych przez grafika, projektowanie stron, obsługa klienta. Umiejętności, jakie wtedy nabyłem to między innymi obsługa systemu Prestashop w wersji 1.3/1.4 oraz korzystanie ze Smarty podczas tworzenia templatek na potrzeby systemu sklepowego. Zajmowałem się również przeszkalaniem klientów z obsługi systemu sklepowego oraz wdrażaniem stron w wewnętrzny CMS firmy o nazwie Dexter.

Bluo sp. z o.o.

2009-07-01 do 2009-08-03

Pierwsza firma, w której zająłem stanowisko web designera/specjalisty css i html. Do moich zadań należało projektowanie stron, szablonów sklepowych, wprowadzanie zmian w istniejących stronach. Firma korzystała z systemu sklepowego SOTE, który w tamtym okresie był dostępny jedynie odpłatnie. Całości uczyłem się na bieżąco podczas pracy w firmie. Ponadto do typowych zadań, jakie musiałem wykonywać, należała między innymi masowa obróbka zdjęć (akcje w Photoshopie do automatyzacji procesu).

2024
2018+ 2014+ 2011 2011 2009
2009